معرفی : بهترین دکتر دندانپزشکی در تهران

جراحی گوش | عمل جراحی گوش

دکتر گیلانی - جراح گوش حلق بینی

این قسمت یعنی گوش یکی از اندام های حساس که از سه بخش (داخلی -میانی -خارجی)تشکیل شده است. گوش دو عضو بدن که دارای دو حس حیاتی می باشد حس شنوایی و حس تعادل . لاله گوش انسان ثابت است .

اکنون در مورد وظایف گوش شرح کوتاهی می دهیم .

1-لاله گوش سه نقش مهم را برعهده داردکه عبارتند از :

-جمع آوری امواج صوتی

-هدایت امواج صوتی  به مجرای شنوایی

-تشخیص جهت آنها.

2-قسمت بعد گوش میانی محفظه ای استخوانی است که به وسیله دو دریچه بیضی و گرد از گوش داخلی و به وسیله پره صماخ از گوش خارجی جدا می شود.

3- و آخرین قسمت گوش داخلی به علت داشتن پیچ و خم های آن به لابیرنت موسوم شده است.


افرادی که مناسب برای جراحی گوش می باشند عبارتند از:

-کودکان سالم، بدون بیماری‌های تهدید کننده حیات یا عفونت مزمن درمان نشده گوش.

-باید دارای حداقل 5 سال سن یا هنگامی که غضروف گوش کودک به اندازه کافی پایدار است که بتوان آن را اصلاح نمود.

- باید بتواند با پزشک همکاری کند و دارای حس همکاری باشد و دستورات را به خوبی انجام دهد.

- قدرت و توانایی بیان احساسات خود را داشته باشد و هنگام صحبت  در مورد جراحی گوش ، به توصیه های پزشک توجه کند.

-این گونه افراد سالم بوده و  که بیماری‌های تهدید کننده حیات یا شرایط طبی که ترمیم زخم را دیرتر کرده ، نباشند.

- افراد غیر سیگاری.

- افراد با نگرش مثبت که در ذهن خود اهداف مشخصی برای جراحی گوش دارند.

انواع جراحی  گوش

جراحی های کوچک گوش

در این نوع از جراحی کوچک برای ترمیم ساده پرده تمپان، جایگذاری لوله T مانند و معاینه ی کلی گوش در گروه جراحی های کوچک گوش صورت می گیرد. در این نوع از جراحی گوش، نیازی به بستری 24 ساعته در بیمارستان نیست و دوره ی نقاهت و بهبودی کوتاه خواهد داشت .

جراحی های بزرگ

برای انجام  جراحی گوش، در جراحی های بزرگ می توان به اتوپلاستی، ماستوئیدکتومی، تصحیح و ترمیم گوش نام برد.
در این قسمت  زمان انجام این جراحی ها به  نسبت جراحی کوچک  طولانی تر می باشد و نیازمند بیهوشی عمومی برای جراحی است. بعد از جراحی گوش علائم و نشانه های استفراغ و حالت تهوع بعد از جراحی های گوش طبیعی می باشند.که پزشک  با استفاده از  داروهای ضد استفراغ و قرار دادن داروهای پروپوفل و سووفلوران در برنامه بیهوشی، می توان از شدت تهوع و استفراغ بعد از جراحی گوش کم می کند و توصیه  می کنیم که به مصرف مایعات و آنالژریک نیز اهمیت بدهید.

عمل های گوش اصلاحی

این گونه از جراحی های اصلاحی جهت بهبود وضعیت های موارد زیر انجام می شوند:

حالا در مورد این قسمت چینی که درست در داخل لبه بیرونی گوش قرار دارد که دچار مشکل شده است که با جراحی گوش اصلاح می شود . این ناحیه چین آنتی هلیکس نام دارد.

در این جا غضروفی به نام کونکا که از جمله بزرگ ترین تعقر در گوش خارجی به حساب می آید. این غضروف عمق زیادی را شامل می شود.
کارهایی که در جهت اصلاح گوش جمع شده یا گوش فنجانی شکل، نیز صورت می گیرد. در این نوع از گوش ها درجات متفاوتی از برجستگی، کاهش ابعاد گوش و مسطح شدن لبه ی بالایی گوش مشاهده می شود.


بعد از آن از دیگر انواع جراحی گوش اصلاحی، جراحی گوش مخفی می باشد. وضعیت گوش مخفی به صورتی است که لبه ی بالایی گوش در زیر چینی از پوست جمجمه جای گرفته است. از دلایل این اتفاق، پیچ خوردگی غیرطبیعی غضروف گوش فوقانی به طرف سر می باشد. اگر بخواهیم این شرایط را با گوش برجسته مقایسه کنیم، درست در مقابل هم قرار خواهند گرفت.

اقدامات قبل از جراحی گوش

-قبل ازانجام جراحی نباید داروهایی مانند  آسپرین و یا ضد التهابی  مانند ایبو پروفن استفاده کنید چون باعث می شود خون رقیق شده و احتمال خونریزی در حین جراحی بیشتر می شود.

- پیش از عمل جراحی بهتر است از متخصص گوش ، حلق بینی خود لیست داروهایی که نباید پیش از جراحی گوش استفاده کنید بگیرید. زیرا هر دارویی ممکن است روی گردش خون  تاثیراتی بگذارد و جراحی را با مشکل روبه رو سازد.

-حداقل یک هفته پیش از جراحی گوش سیگار و قلیون کنار بگذارید . زیرا دخانیات باعث کم شدن اکسیژن در عروق خونی شما می شود و جراحی را مشکل می کند به طور کل هیچ گونه دخانیات را پیش از جراحی مصرف نکیند.

-قبل از جراحی گوش اگر که شما دارای سابقه بیماری خاصی هستید حتما آنها را با پزشک خود درمیان بگذارید تمام سوابق درمانی می تواند به جراح در جراحی گوش کمک کند.

-وقتی که پزشک برای شما داروی خاصی را تجویز می کند تا پیش از جراحی مصرف کنید،آنها را به صورت درست  مصرف کنید.در بیشتر مواقع  این داروها آنتی بیوتیک های خوراکی و یا پماد های خاص می باشد.

- نیمه شب قبل از جراحی گوش مواد غذایی سبک مصرف کنید و روز عمل ناشتا به بیمارستان بروید .

-قبل ازجراحی  به حمام بروید تا در صورتی که استحمام بعد از جراحی مشکل بود به حمام نیازی نباشد.

مراقبت های بعد از جراحی گوش

-بعد از جراحی گوش شما نباید هیچ گونه فعالیت و ورزش سنگینی داشته باشید زیرا به گوش فشار وارد شده و باعث خونریزی در گوش های شما می شود.برای مثال در منزل اجسام سنگین را جا به جا نکنید و در صورت داشتن کودک خردسال آن را بلند نکیند.

-توصیه می شود بعد از جراحی گوش یا اتوپلاستی رانندگی نکنید جون که سربند ها باعث می شود شنوایی شما کمتر شود و یا اینکه نتوانید به موقع وبه طور  سریع عکس العمل های سر و گردن داشته باشید.

-در هنگام شب به پشت بخوابید و به هیچ عنوان به پهلو و بر روی گوش های خود نخوابید .بهتر است هنگام خواب زیر سر خود را بلند کنید.

-کارهایی که بر روی گوش انجام می گیرد باعث تورم شده و شما می توانید با قطع کرن مصرف نمک به بهبودی این ورم ها سرعت ببخشید و همچنین مواد غذایی مایع را افزایش دهید تا به دلیل کم تحرکی بعد از عمل دچار یبوست نشوید.

-باید تا سه و چهار روز بعد از جراحی پوشش روی سر خود را خشک نگه دارید.شما می توانید به حمام بروید در صورتی که سر خود را به هیچ عنوان خیس نکند.

-در صورتی که جراح برای شما داروهایی را تجویز کرده است آنها را به طور مرتب مصرف کنید.

از علائم بعد از جراحی گوش تورم و کوفتگی نشانه های طبیعی بعد از عمل بوده و بیماران نباید هیچ گونه نگرانی داشته باشند زیرا بعد از مدتی از بین خواهند رفت .

-بعد از گذشت یک هفته برای اینکه متخصص نتیجه جراحی گوش را در شما ارزیابی کند به جراح مراجعه کنید .

-نتیجه جراحی گوش بعد از از بین رفتن کبودی و ورم ها مشخص خواهد شد و شما نباید پیش از آن درباره نتیجه جراحی گوش قضاوتی داشته باشید .معمولا نتیجه جراحی گوش باعث رضایت مندی افراد می شود.

عوارض کوتاه مدت جراحی گوش

عوارض کوتاه مدت جراحی گوش پس از 1 الی 2 هفته از بین می رود.یکی از عوارض جراحی گوش که می تواند بعد از مدتی از بین رود، درد و تورم در ناحیه گوش می باشد که بعد از مدتی از بین می رود. این درد و تورم با مصرف مسکن قابل تحمل خواهد بود.

-درد

-تورم

-خونریزی

-عفونت

-ماندگاری جای زخم (عموماً قابل مشاهده نیست)

-بی‌حسی موقتی ناحیه گوش

-عدم تقارن و یا همشکلی گوش‌ها (به ندرت)

هزینه جراحی گوش

هزینه یک جراح برای عمل جراحی گوش ممکن است بر اساس میزان تجربه او، نوع عمل انجام شده و نیز موقعیت جغرافیایی متغیر باشد.بعد از مراجعه به مطب و انجام معاینات جراح هزینه عمل را به شما می گوید . این هزینه بسته به نوع عمل جراحی و چگونگی آن دارد.

 برچسب ها : جراحی گوش - عمل جراحی گوش - هزینه جراحی گوش - اقدامات قبل و بعد از جراحی گوش

جراحی گوش | عمل جراحی گوش

مطالب پیشنهادی ما:

نظر ااگ برتر نمایندگی رسمی فروش لوازم خانگی ااگ در ایران : در موقع خرید لوازم خانگی ااگ حتما از باید مطمئن باشید که این نمایندگی فروش معتبر بوده و دارای خدمات پس از فروش نیز می باشد. بعد از خرید نیز از فروشنده در خواست کنید که به شما فاکتور خرید و گارانتی کالا را با مهره و امضا به شما ارائه کند.چرا که احتمال خرابی در هر لوازمی وجود دارد که شما می توانید با کمک این دو عامل خرید خود را ثابت کرده و از امکانات نمایندگی آاگ استفاده کنید.ماشین لباسشویی ااگ

پارس استیل گروه صنعتی و بازرگانی پارس استیل، وارد کننده (از کشورهای چین و تایوان) و عرضه کننده محصولات استیل در زمینه های نفت، گاز، پتروشیمی و صتایع غذایی، لبنی و دارویی با رعایت استانداردهای روز دنیا، با سال ها تجربه، همکاری خود را در تامین محصولات مربوطه اعلام می دارد.

امروزه برای خرید قطعات یدکی خودرو خود میتوانید با فروشگاه لوازم یدکی که معرفی میکنیم بیشتر آشنا شوید و روی قطعات یدکی ارسالی این فروشگاه حساب باز کنید چرا که در بازار چراغ برق فعالیت دارند و میتوانید درب منزل و یا تعمیرگاه قطعات یدکی خود را تحویل بگیرید چرا که ما این فروشگاه را به رسمیت میشناسیم برای خرید لوازم یدکی تخصصی مزدا میتوانید وارد لینک فروشگاه شوید.


نمایندگی فروش مانیتور تصویری خودروهای ایرانی و خارجی با ضمانت 1 ساله ضبط تصویری,ارزان ترین و با کیفیت ترین مانیتور تصویری با ضمانت تعویض یک هفته ای ضبط تصویری


برای خرید لوازم یدکی ام وی ام با سایت ام وی باز در ارتباط باشید کلیه لوازم یدکی ام وی ام لوازم یدکی ام وی ام جدید و قدیم و نوع عای مختلف شامل تیگو و چری با ضمانت بهترین قیمت در بازار چراغ برق - خرید اسان و مطمعن با ام وی ام باز ارسال به تمام نقاط کشور و اصلی ترین قطعات یدکی ام وی ام


قطعاتی که در فروشگاه مزدا شاپ به فروش می رسد از قسمت های مختلف خودرو مانند : قسمت بدنه ، موتوری ، شاسی ، قسمت های الکترنیکی و برقی و قسمت های کابین خودرو می باشد که همگی از خود شرکت مزدا بوده و دارای ضمانت اصلی و فابریکی است . لوازم یدکی مزدا 323 را با اطمینان خریدداری کرده و روی خودرو خود نصب کنید . لیست این قطعات در صفحه پایین وجود دارد و صورت اطلاعات دقیقتر در مورد قطعات می توانید با ما در سایت تماس بگیرید.


المنت میله ای المنت فشنگی المنت کمربندی ترموکوپل صنایع حرارتی ما , وارد کننده و توزیع کننده انواع المنت های صنعتی و ترموکوپل صنعتی در ایران می باشد و سابقه درخشان 20ساله آن و تایید مشتریان می تواند بهترین سرمایه ما باشد.


چرا ملل سرویس :نمایندگی رسمی دوو با مدیریت آقای جعفری چندین سال توانسته با تعمیرات لوازم خانگی دوو در اصفهان خود را به همگان بشناساند همچنین تمایل به راه اندازی بخش نمایندگی رسمی ال جی در اصفهان و نمایندگی رسمی ااگ در اصفهان دارد پس میتواند از این به بعد ما را نمایندگی رسمی ال جی در اصفهان بشناسید پس با ما تماس بگیرید نمایندگی اصلی دوو در ایران


برای تامین امنیت خودرو و اپشن خودرو اپشن خودرو خود با حضور در مرکز تخصصی کار آپشن ایران می توانید از خدمات این مرکز بهره مند شوید. تمام خدمات این مرکز به صورت کاملا حرفه ای و تخصصی و با ضمانت صورت می پذیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید. آپشن خودرو یکی از یا تعدادی از جذاب ترین عملکردهای لوکس هر خودرو میتواند به شمار برود که برای هر ماشین میتواند متفاوت و متعدد گوناگون باشند، اپشن خودرو را میتوانید با کمترین قیمت و ضمانت 18 ماهه و نصب فابریکی و حرفه ای در کار آپشن ایران داشته باشید چرا که ما تنها ترین و تخصصی ترین آپشن خودرو در کشور میباشیم