معرفی : بهترین دکتر دندانپزشکی در تهران

فواید و عوارض عمل بینی | عمل جراحی بینی

دکتر گیلانی - جراح گوش حلق بینی

باید بدانید که هر عمل جراحی برای خود عوارض و فوایدی دارد . در مورد عمل جراحی بینی یکی از رایج ترین و مهمترین جراحی های پلاستیک و زیبایی در میان زنان و مردان ایرانی و در جهان می باشد .

در صورتی که با هدف زیبایی و داشتن ظاهری متناسب میان مردم رایج شده ، ولی در صورتی این جراحی با همراهی و مشاوره یک جراح و پزشک با تجربه و مهار باید انجام شود، زیرا با عمل جراحی بینی توسط جراح با تجربه می توان بسیاری از عارضه ها و اختلالات موجود در بینی از قبیل قوز بینی، افتادگی نوک بینی و یا زاویه دار شدن آن، بزرگ بودن حفره های بینی و دیگر اختلال های شایع بینی را برطرف کرد.

دو روش برای عمل جراحی بینی وجو دارد:

*جراحی به روش بسته:این روش شامل برش های در داخل بینی می باشد که چون در داخل بینی قرار میگیرد نامریی می باشد.

*جراحی به روش باز:در این روش برشها در خارج از بینی و حفره های بینی را از هم جدا کرده و دید بهتری به پزشک برای عمل می دهد.

روش جراحی بسته پیچیده است و جراح باید از مهارت بالایی برخودار باشد.


تفاوت بین عمل بینی به روش بسته و باز

در واقع هر دوعمل، یک سری برش های مشابه دارند، اما تفاوت اصلی این است که عمل بینی به روش بسته فقط شامل برش های داخلی و یا اندونزال می شود که این برش ها روی سطح خارجی بینی ایجاد نمی شود بلکه فقط در داخل لبه ی هر سوراخ بینی ایجاد می شود. رینوپلاستی باز برش در پایه کلوملا است که شامل یک دیوار باریک در بافت نرم است که حفره های بینی را از هم جدا می کند. این کار به جراح اجازه می دهد پوست را از بینی بردارید تا بتواند قبل از شکل دادن به بینی، دید بهتری از غضروف و استخوان ها داشته باشد. بنابراین رینوپلاستی به روش بسته را باید روشی پیچیده تر توصیف کنبم که به مهارت بسیار زیاد جراح نیاز دارد.

در بعضی موارد عمل جراحی بینی بسته مزیت بهتری نسبت به عمل روش باز دارد.البته باید این را بگوییم که جراح بعد از معاینه  می تواند در مورد این که کدام روش را برای عمل بینی مفید تر  است بصمیم بگیرد.

مزایای روش بسته بینی:

-زمان کمتر عمل بینی
جراحی بینی به روش بسته به زمان کمتری نیاز دارد؛به این مفهوم که بیمار نیاز به بی حسی کمتری برای عمل جراحی دارد. برای برخی از بیماران، همین نکته یکی از مهمترین عوامل در انتخاب بین جراحی بینی به روش باز یا بسته است. به علاوه، با برش کمتر، زمان انجام جراحی تا پایان، 30 دقیقه کوتاه تر می شود و هیچ زخم خارجی برجای نمی ماند.


-زخم کمتربینی
از آنجا که هیچ برش خارجی در جراحی بینی به روش بسته وجود ندارد، هیچ زخم خارجی نیز به جا نمی ماند. این روش در نواحی داخلی بینی انجام می شود و جراح مطمئن می شود که هیچ نشانه موثری از عمل جراحی، مخصوصا در کلوملا، که ستون پوستی بین دو حفره بینی است، بوجود نمی آید.


-گردش بیشتر خون در پوست نوک بینی
این بیسار مهم است که باید در جراحی بینی به روش بسته درنظر داشته باشیم گردش خون در پوست است. از آنجا که در روش جراحی بینی بسته نیازی به برش در سراسر کلوملا وجود ندارد، گردش خون پوست از بین نمی رود. پوست بعد از جراحی در جای خود باقی می ماند. بعد از یک جراحی بینی به روش بسته، تورم بینی کمتر خواهد بود زیرا کانال های تخلیه طبیعی پوست در طی عمل جراحی دست نخورده است. به همین دلیل بینی این بیماران نسبت به کسانی که جراحی بینی به روش باز را انتخاب می کنند زودتر بهبود پیدا خواهد کرد.


معایب روش بسته :

-نیاز به مهارت بالای جراح
در واقع این روش بدون بلند کردن پوست بینی انجام می شود، جراح تمام تغییرات را از طریق دهانه های باریک سوراخ بینی انجام می دهد. این روش  به اصطلاح (کور) است و همه چیز از طریق احساس و ظاهر بیرونی انجام می شود. به همین دلیل اطمینان از مهارت جراح بسیار مهم است.به این مفهوم که برای جراح شما عمل جراحی بینی مهمتر از هر جراحی زیبایی دیگری باشد. به علاوه جراح شما باید متخصص در جراحی بینی به روش بسته باشد.


-محدودیت در موارد اصلاحی بینی
جراحی بینی به روش بسته تعداد بازبینی هایی را که پزشک می تواند انجام دهد محدود می کند. به همین دلیل این روش تنها برای افرادی که مایل به تغییر جزئی هستند توصیه می شود. افرادی که نیاز به تغییرات پیچیده در بینی دارند، باید جراحی بینی به روش باز را انتخاب کنند. روش های جراحی ترکیبی باز و بسته به علت پیچیدگی در معرض قرار گرفتن و عدم دسترسی به آن غیر ممکن است.


-دشواری تجسم بینی در حالت طبیعی
در عمل بینی به روش بسته ، پوست بینی به منظور دسترسی به قسمت داخلی بینی، کشیده می شود. این عمل می تواند غضروف بینی را تحریک کند که باعث می شود دیدن وضعیت طبیعی بینی دشوار شود.


نتایج جراحی بینی :

دانستن اینکه جراحی به روش بسته مزایایی خاص را به دنبال دارد در این روش عمل جراحی روی پوست برشی وجود ندارد و زمان عمل به این روش بیست دقیقه زودتر از روش باز تمام می شود و در این روش عمل جراحی ورم کمتر می باشد و نسبت به عمل باز ورم اطراف ناحیه زودتر برطرف می شود؛ اما با این حال روش باز در جراحی  بینی بیشتر ترجیح داده می شود زیرا در این روش احتمال غیر قرینگی کمتر می شود زیرا زیر دید مستقیم انجام می شود و قدرت مانور جراح و فضا برای کار کردن بیشتر می باشد .

آیا عمل بینی عوارض دارد؟

عمل بینی نیز مانند تمامی جراحی های زیبایی دارای عوارض جانبی مانند تورم ، کبودی ، درد و غیره می باشد که پس از گذراندن دوران نقاهت به صورت کامل از بین می رود البته تکنیک جراحی و مهارت پزشک در کاهش و یا افزایش این عوارض موثر است.

پس نتیجه میگیریم که هر دو روش هم مفید و هم مضر هستند .برای همین باید با جراح مشورت کرد .

برچسب ها : فواید و عوارض عمل بینی - مزایا و معایب جراحی بینی - فواید جراحی بینی - مضرات جراحی بینی - عمل جراحی بینی

فواید و عوارض عمل بینی | عمل جراحی بینی

مطالب پیشنهادی ما:

امروزه برای خرید قطعات یدکی خودرو خود میتوانید با فروشگاه لوازم یدکی که معرفی میکنیم بیشتر آشنا شوید و روی قطعات یدکی ارسالی این فروشگاه حساب باز کنید چرا که در بازار چراغ برق فعالیت دارند و میتوانید درب منزل و یا تعمیرگاه قطعات یدکی خود را تحویل بگیرید چرا که ما این فروشگاه را به رسمیت میشناسیم برای خرید لوازم یدکی تخصصی مزدا میتوانید وارد لینک فروشگاه شوید.


نمایندگی فروش مانیتور تصویری خودروهای ایرانی و خارجی با ضمانت 1 ساله ضبط تصویری,ارزان ترین و با کیفیت ترین مانیتور تصویری با ضمانت تعویض یک هفته ای ضبط تصویری