معرفی : بهترین دکتر دندانپزشکی در تهران

ژل لب | مراقبت بعد از تزریق ژل لب

دکتر گیلانی - جراح گوش حلق بینی

یکی از روش های زیبایی که امروزه در همه جا شایع شده است تزریق ژل لب می باشد.این روش برای حجیم کردن و زیبای لب به کار می رود.به طور کلی می‌توان ژل‌های موجود در دنیا را به دو دسته‌ی دائمی و موقت تقسیم کرد.

دسته اول که ژل موقت می باشد همانگونه که از نامش معلوم است مدت زمان کوتاهی بر روی لب باقی می ماند.

دسته دوم که ژل های دائمی هستند مدت زمان طولانی بر روی لب ها باقی می ماند.


یکی از اجزای صورت ، لب می باشد که با بالا رفتن سن حجم لب کم میشود ، به این صورت که ارتفاع لب کاهش یافته و بر جستگی آن در صورت کم می شود . یکی از راههایی که می توانید برای رفع این تغییرات و زیبایی صورت انجام دهید تزریق ژل لب که بسیار مفید نیز می باشد هست . 

در واقع  به طور طبیعی لب تحتانی از لب فوقانی بزرگ تر و حجیم تر و نیمه راست و چپ هر کدام از لب ها شبیه هم هستند که حجم و تقارن در این دو نیمه بسیار مهم می باشد. برای تزریق ژل لب کاری که انجام می شود این است که حاشیه لب برجسته و حجم داده می شود و بدین ترتیب است که به زیبایی صورت از طریق تزریق ژل لب اضافه می شود.

بهتراست این کار توسط پزشک متخصص مطابق به نیاز بیمار ژل لب را با مواد عالی و بسته به حجم ناحیه و پایداری ماده استفاده شده در نظر می گیرد ،تا برای بیمار مشکلی پیش نیاید.

اما این نکته را فراموش نکنید که بهترین ژل لب ،ژل های هستند که بیشترین سازگاری بیولوژیکی را با بدن داشته باشند و با ایمنی بدن واکنش و تحریک نشوند و باعث بیمارهای گوناگون از جمله سرطان نباشند.

توصیه شده است که از ژل لب به صورت طولانی و پشت سر هم استفاده نکنید.

تکرار مکرر تزریق ژل لب باعث ایجاد آلرژی و ایجاد گرانولوم  در لب ها می شود.

بهترین نوع جنس ژل های لب هیالورنیک اسید و هیدروکسی آپانیت که مناسب لب می باشندرا با تجویز پزشک انجام دهید.

در هر صورت هنگام مراجعه به پزشک برای تزریق ژل لب حتما اگر بیماری یا از دارو به خصوصی استفاده می کنید به پزشک اطلاع بدهید.

دو اصل مهم در تزریق ژل لب وجود دارد:

1-حائز اهمیت است که تزریق نوع ژل باید توسط متخصص صورت می گیرد.

2- بیمار باید حتما از نوع ماده تزریق کننده آگاه باشد.


نحوه تزریق ژل لب

 

در ابتدا پزشک معالج باید :

1-شناخت دقیق و کافی‌ از ساختمان پوست و اجزای صورت بیمار داشته باشد.

2- به تکنیک این روش که شامل محل مناسب، مقدار تزریق و قرار دادن این مواد در لایه های‌ مناسب پوستی است کاملا آشنایی داشته باشد.

3-مقدار ماده ژل تزریق شده و محل سطحی یا عمقی تزریق شدن آن، این قسمت بستگی به نوع ماده استفاده شده و به دست آمدن نتیجه مورد دلخواه از طرفی و عمق و محل چین موردنظر از طرف دیگر دارد.

4-در واقع استفاده از ترکیبات هیالورونیک اسید به علت جذب آب زیاد در اطراف خود و افزایش حجم حاصل از این امر نیاز به حجم کمتری از تزریق ژل لب ،برای تصحیح چین‌ها و فرورفتگی‌ ها دارد.

5-برای این کار پس از بی‌حس کردن موضع و اطمینان دادن به بیمار محل تزریق با محلول ضد میکروبی یا الکل تمیز می شود .

6-بعداز آن  به وسیله سرنگ مخصوص و سوزن‌هایی ظریف با زاویه‌ای‌ درست میزان دقیقی‌ از دارو در یکی‌ از لایه‌های پوستی و یا زیرپوستی به نواحی مختلف در سر و صورت شامل دور چشم ها،گونه ها، چین های دور دهان در خلال لبه فک ،در لب ها و به پیشانی تزریق می شود.

توصیه هایی بسیار مهم برای تزریق ژل لب

به تازگی تعداد افرادی که قبلا تزریق ژل لب انجام داده اند وناراضی هستند زیاد شده اند.

-قبل از هر گونه تزریقی ژل لب باید لب معاینه شود تا اگر اختلال عملکردی وجود دارد مورد توجه قرار گیرد.
-در این قسمت فرم لب باید طوری باشد که به سایز اولیه لب، ابعاد صورت و میمیک و دینامیک لب انتخاب شود و در پهنه طبیعی باشد.
-تزریق زل لب برای دوطرف لب بدون در نظر گرفتن قسمت مرکزی لبها صحیح نمی باشد.
-به طور کلی و از نظر زیبایی شناسی، لب بالا بایستی بیست درصد کوچکتر و عقب تر از لب پایین باشد.
-در برخی افراد قبل از تزریق ژل لب نیاز به اصلاحات دیگری مانند افزایش حجم سایز چانه وجود دارد.
-البته باید بهترین انتخاب برای افزایش حجم لب استفاده از ژل های هیالورونیک اسید باشد در نتیجه مارک ژل و کیفیت برند آن هم بسیار مهم است.
-مهارت و تکنیک پزشک در تزریق ژل لب بسیار حائز اهمیت است.
-برای تزریق زل لب در لب را می‌توان برحسب نیاز بیمار فقط در خطوط دور لب صورت بگیرید و یا اینکه حجم خود لب‌ها را نیز افزایش داد. در هر یک از این موارد باید میزان مصرف ژل و هزینه بیمار را مدنظر قرار دهیم.

مزایای تزریق ژل لب

-کبودی کمتر:در حقیقیت  کبودی و ورم تزریق ژل‌های هیالورونیک اسید از بقیه فیلرها کمتر می باشد.
-ماندگاری بالا: این را بدانید که به هر صورت هرچند نتیجه تزریق ژل در لب دائمی نیست، اما ماندگاری رضایت‌بخشی، حدود 6 ماه دارد.
-کنترل آسان حجم لب : در اینجا متخصص به خوبی می‌تواند حجم ژل را کنترل کرده و نتیجه دلخواه را به دست دهد.
-راحت از بین بردن و رفع برآمدگی ها : در صورتی که حرکت لب‌ها یا صحبت کردن باعث ایجاد توده یا برآمدگی شود، توده به راحتی حل و مشکل برطرف می‌گردد.
-کاهش بروز واکنش آلرژیک: چون مواد به کار رفته در ژل‌های تزریقی مشابه موادی است که در بدن وجود دارد، امکان دارد که باعث حساسیت بشوند. اما اگر به لیدوکائین حساسیت دارید، حتماً قبل از درمان موضوع را به پزشک اطلاع دهید.

عوارض تزریق ژل لب چیست؟

در مورد این موضوع که خونرسانی در لب بیشترایجاد می شود و این امکان دارد که خون مردگی بعد از تزریق به وجود بیاید .

با توصیه پزشک و با استفاده از کمپرس یخ و مصرف نکردن داروهای ضد انعقاد خون ، امگا3 ، ویتامین ایی و مسکن های مثل آسپرین ، ژلوفن، ناپروکسن، دی پیریدامول، چند روز قبل از تزریق از این عارضه جلوگیری کرد.

در واقع به علت شبکه عصبی قوی که در لب وجود دارد از بلوک عصب سه قلو برای کنترل درد استفاده می شود بی حسی در این ناحیه ممکن است تا 45 دقیقه باقی بماند و خوردن غذا در طی این مدت موجب گاز گرفتگی لب و آسیب به آن میشود . بنابراین تا زمان برگشت کامل حس لب خوردن و آشامیدن ممنوع می باشد. بعد از تزریق در 24 ساعت اول بعد ازآن گرمای زیاد ، ورزش های سنگین و مصرف نوشیدنی های الکلی ممنوع می باشد تا از بروز تورم ، خون مردگی و التهاب بیشتر پیشگیری بشود.

-بروز ناراحتی های خفیف
البته باد بدانید که این ناراحتی ها بسیار طبیعی میباشد وبه خاطر تزریق سوزنی است که درلب انجام شده است.
این روش از سایر روش ها  ظریف ترمی باشد و هیچگونه عوارضی هم ندارد با توجه به این موضوع قیمیت مناسبی هم نسبت به سایر روش ها دارد.

-کبودی 

می توان گفت که کبودی یک روند طبیعی بدن میباشد،بعضی از افراد بیشتر ازافراد دیگر دچار این کبودی میشوند،میزان کبودی درافراد ژنتیکی میباشد همچنین سیگارکشیدن واستفاده از داروهایی مانند آسپیرین میزان این کبودی را افزایش میدهد.این کبودی ها درحدود 1 هفته بهبود میابد البته بستگی به فرد دارد. کبودی میتواند درحدود2 تا 10 روز باقی بماند.

-قرمزشدن

بعداز تزریق قرمزشدن پوست برای هر بیمار متفاوت میباشد اما حدود 12 تا 24 ساعت این قرمزی ها ازبین خواهد رفت .

-تورم

تورم ،سوزش وقرمزی درناحیه ای که سوزن تزریق شده است. تورم در صورت کاملا طبیعی میباشد وبرای هربیمار متفاوت است به دلیل اینکه لب ها یکی ازحساسترین ناحیه ها درصورت میباشد هرگونه تورم روی آن کاملا طبیعی است

-طبیعی نبودن حالت لب ها

این مورد با ازبین رفتن تورم بهبود میابد.پزشک برای ازبین رفتن این حالت هابه شما ماساژدادن لب را آموزش میدهد .

هزینه تزریق ژل لب

در آخر در مورد هزینه تزریق ژل لب بستگی به مقدار موادی است که در تزریق به کار رفته است و بستگی به نوع لب و تشخیص متخصص که چه مقدار مواد مصرف شده است دارد و همینطور مواقعی به دلیل در خواست مراجع کننده از ژل بیشتری استفاده می کنند و بر حسب مواد مصرفی قیمت در نظر گرفته میشود.


 

برچسب ها : ژل لب - همه چیز در مورد ژل لب - تزریق ژل لب - هزینه تزریق ژل لب - مراقبت بعد از تزریق ژل لب

ژل لب | مراقبت بعد از تزریق ژل لب

مطالب پیشنهادی ما:

امروزه برای خرید قطعات یدکی خودرو خود میتوانید با فروشگاه لوازم یدکی که معرفی میکنیم بیشتر آشنا شوید و روی قطعات یدکی ارسالی این فروشگاه حساب باز کنید چرا که در بازار چراغ برق فعالیت دارند و میتوانید درب منزل و یا تعمیرگاه قطعات یدکی خود را تحویل بگیرید چرا که ما این فروشگاه را به رسمیت میشناسیم برای خرید لوازم یدکی تخصصی مزدا میتوانید وارد لینک فروشگاه شوید.


نمایندگی فروش مانیتور تصویری خودروهای ایرانی و خارجی با ضمانت 1 ساله ضبط تصویری,ارزان ترین و با کیفیت ترین مانیتور تصویری با ضمانت تعویض یک هفته ای ضبط تصویری


برای خرید لوازم یدکی ام وی ام با سایت ام وی باز در ارتباط باشید کلیه لوازم یدکی ام وی ام لوازم یدکی ام وی ام جدید و قدیم و نوع عای مختلف شامل تیگو و چری با ضمانت بهترین قیمت در بازار چراغ برق - خرید اسان و مطمعن با ام وی ام باز ارسال به تمام نقاط کشور و اصلی ترین قطعات یدکی ام وی ام


قطعاتی که در فروشگاه مزدا شاپ به فروش می رسد از قسمت های مختلف خودرو مانند : قسمت بدنه ، موتوری ، شاسی ، قسمت های الکترنیکی و برقی و قسمت های کابین خودرو می باشد که همگی از خود شرکت مزدا بوده و دارای ضمانت اصلی و فابریکی است . لوازم یدکی مزدا 323 را با اطمینان خریدداری کرده و روی خودرو خود نصب کنید . لیست این قطعات در صفحه پایین وجود دارد و صورت اطلاعات دقیقتر در مورد قطعات می توانید با ما در سایت تماس بگیرید.


المنت میله ای المنت فشنگی المنت کمربندی ترموکوپل صنایع حرارتی ما , وارد کننده و توزیع کننده انواع المنت های صنعتی و ترموکوپل صنعتی در ایران می باشد و سابقه درخشان 20ساله آن و تایید مشتریان می تواند بهترین سرمایه ما باشد.


چرا ملل سرویس :نمایندگی رسمی دوو با مدیریت آقای جعفری چندین سال توانسته با تعمیرات لوازم خانگی دوو در اصفهان خود را به همگان بشناساند همچنین تمایل به راه اندازی بخش نمایندگی رسمی ال جی در اصفهان و نمایندگی رسمی ااگ در اصفهان دارد پس میتواند از این به بعد ما را نمایندگی رسمی ال جی در اصفهان بشناسید پس با ما تماس بگیرید نمایندگی اصلی دوو در ایران


برای تامین امنیت خودرو و اپشن خودرو اپشن خودرو خود با حضور در مرکز تخصصی کار آپشن ایران می توانید از خدمات این مرکز بهره مند شوید. تمام خدمات این مرکز به صورت کاملا حرفه ای و تخصصی و با ضمانت صورت می پذیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید. آپشن خودرو یکی از یا تعدادی از جذاب ترین عملکردهای لوکس هر خودرو میتواند به شمار برود که برای هر ماشین میتواند متفاوت و متعدد گوناگون باشند، اپشن خودرو را میتوانید با کمترین قیمت و ضمانت 18 ماهه و نصب فابریکی و حرفه ای در کار آپشن ایران داشته باشید چرا که ما تنها ترین و تخصصی ترین آپشن خودرو در کشور میباشیم