معرفی : بهترین دکتر دندانپزشکی در تهران

فیبروز بینی | درمان فیبروز بینی

دکتر گیلانی - جراح گوش حلق بینی

فیبروز بینی چیست ؟

جراح در حین عمل جراحی زیبایی بینی بافت پوست بینی را برش می زند. تا بتواند پوست از روی تیغه بینی و غضروف نوک بینی جدا کند. تا اینکه جراح بتواند تغییرات مورد نیاز را بر روی تیغه بینی و همچنین غضروف نوک بینی انجام دهد . بعد از انجام جراحی بینی بافت های از هم جدا شده مجددا به هم دوخته می شوند. برای اتصال این بافت ها از بخیه استفاده می کنند. اما برای آنکه بافت پوست  در محل برش داده شده مجددا  به شکل اولیه خود برگردد. نیازمند تشکیل فیبروز در آن ناحیه می باشد.

در واقع برای ترمیم بافت برش داده در پوست، ماده چسبنده فیبروزی تشکیل می شود. تا بافت پوست به شکل اولیه خود بازگردد.فیبروز یکی از مهم‌ترین بافت های ترمیمی پوست می باشد.که در صورت ایجاد زخم و آسیب دیدگی در پوست به کمک ترمیم پوست می آید.


فیبروز بینی اغلب در عمل جراحی بینی های گوشتی دیده می شود. و می تواند برای بیمار مشکلاتی را به وجود بیاورد. فیبروز بینی  نازیبا و اضافی به وجود آمده  باعث می شود که فرد نتواند نتیجه دلخواه را از جراحی زیبایی  بینی مشاهده کند و ممکن است در مواردی ، باعث بازگشت فرم بینی به فرم قبل از عمل شود.

راه حل اولیه برای جلوگیری از تشکیل بافت فیبروز بینی اضافی این است که نباید اندازه بینی در عمل جراحی زیبایی به مقدار زیاد کوچک شود در غیر این صورت، بدن فرد با تشکیل بافت فیبروز دست به مقابله با این تغییر سایز زیاد زده و این امر باعث مشکل می شود. بعد از جراحی بینی اگر قسمت هایی از بینی دچار فیبروزبینی  شوند، جراح با تزریق آمپول کورتون در آن نقاط باعث می شود که ورم به سرعت از بین برود و مانع از پیشرفت فرآیند تشکیل نامطلوب فیبروز بینی شود.

تزریق کورتن پس از جراحی بینی، باعث می شود تا قوس ظریفی که باید در پشت بینی باشد، حفظ شود. چرا که تشکیل فیبروز بینی  و به دنبال آن ایجاد ورم بینی بر روی شکل ظاهر بینی اثر منفی می گذارد و منجر به بد فرم شدن بینی و عدم حاصل نتیجه خوب از جراحی بینی می شود. گاهی اوقات لازم است تا عمل تزریق کورتن در نقاطی از بینی که در آن بافت فیبروز بینی تشکیل شده است، چندین بار تکرار شود تا نتیجه مورد نظر از تزریق کورتن حاصل شود.


وقتی که عمل جراحی بینی تمام می شود که برای بازگشت به حالت و آناتومی نرمال بینی، بافت های جدا شده دوباره به هم وصل شوند. اتصال بافت های جدا شده به اسکلت در بدن توسط بافتی به نام فیبروز بینی انجام می گیرد.


اگر اندازه بافت فیبروز بینی تشکیل شده بیشتر از مقدار نرمال باشد ، سبب بزرگ شدن اندازه بینی یا تغییر شکل نوک بینی بعد از انجام عمل جراحی بینی می شود.


برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد فیبروز بینی با دکتر سید رضا عابدین  گیلانی متخصص گوش حلق بینی تماس بگیرید.

شماره های تماس دکتر در سایت در قسمت پایین صفحه درج شده است.

برچسب ها : فیبروز بینی - رفع و کاهش فیبروز بینی - درمان فیبروز بینی - ترمیم بافت فیبروز بینی

فیبروز بینی | درمان فیبروز بینی

مطالب پیشنهادی ما:

امروزه برای خرید قطعات یدکی خودرو خود میتوانید با فروشگاه لوازم یدکی که معرفی میکنیم بیشتر آشنا شوید و روی قطعات یدکی ارسالی این فروشگاه حساب باز کنید چرا که در بازار چراغ برق فعالیت دارند و میتوانید درب منزل و یا تعمیرگاه قطعات یدکی خود را تحویل بگیرید چرا که ما این فروشگاه را به رسمیت میشناسیم برای خرید لوازم یدکی تخصصی مزدا میتوانید وارد لینک فروشگاه شوید.


نمایندگی فروش مانیتور تصویری خودروهای ایرانی و خارجی با ضمانت 1 ساله ضبط تصویری,ارزان ترین و با کیفیت ترین مانیتور تصویری با ضمانت تعویض یک هفته ای ضبط تصویری