معرفی : بهترین دکتر دندانپزشکی در تهران

بینی پینوکیویی | اصطلاح بینی پینوکیویی

دکتر گیلانی - جراح گوش حلق بینی

در برخی از بینی ها افراد بیش از حد جلوتراز صورت برآمده شده اند. گاهی برای این نوع از بینی ها که به اصطلاح بینی پینوکیویی به کار می رود. مشخصه این بینی پینوکیویی  افزایش اندازه بینی از جلو به عقب در قیاس با اندازه بینی از بالا به پایین است. این بینی پینوکیویی باید با احتیاط و دقت زیادی تحت جراحی قرار گیرند. برای اینکه این کاهش بلندی بینی پینوکیویی منجر به افزایش پهن شدن قاعده بینی می شود و باید باانجام کارهایی این افزایش قاعده را جبران کرد.

در واقع این بینی پینوکیویی با افزایش اندازه بینی از جلو به عقب از بالا به پایین می باشد. جراحی زیبایی در بینی هایی که نیمه پایینی آنها برآمده تر است سخت تر از جراحی در بینی هایی است که پشت استخوانی بلند دارند. با رعایت در برداشتن بافت های بینی می توان از نتایج عالی زیبایی و تنفس در این بینی ها نیز بهره مند شد، مشروط بر این که بیماران توقع متناسبی برای جمع شدن بینی داشته باشند.

وقتی که بیش از حد غضروف های بینی پینوکیویی در جراحی منجر به تورفتگی های بیش از حد در قسمت پایینی بینی و ایجاد چاله های عمیق در دوطرف نوک بینی می شود. این تورفتگی های ظاهری، در داخل بینی خود را به صورت برآمدگی هایی نشان می دهد که مانع از عبور جریان هوا از دریچه داخلی بینی می شود. اگر بیش از حد برداشته شدن غضروف های بینی در پایین ترین قسمت بینی باشد، موجب بسته شدن سوراخ های بینی در هنگام دم می شود. دراین حالت اشکال در دریچه خارجی بینی هم وجود دارد.

اختلال تنفسی ناشی از اختلال دریچه داخلی بینی از شایعترین عوارض تنفسی در بینی های پینوکیویی است که بیش از حد کوچک شده اند. بنابراین در روش های راینوپلاستی امروزه سعی بر این است که حتی الامکان ازبرداشتن بافت در ناحیه سوراخ های بینی احتراز شود. برگرداندن سوراخ های بینی به حالت قبل از عمل از مشکلترین اقدامات در راینوپلاستی و گاهی امکان ناپذیر است. پیشگیری همیشه بهتر از درمان است. هرگز از جراح نخواهید  که بینی را تا بیشترین حد ممکن کوچک کند. داشتن بینی کمی بزرگتر ولی با تنفس بهتر بمراتب بر بینی بسیار کوچک و بدون عملکرد مناسب تنفسی مناسب تر دارد.

برای دریافت ازاطلاعات در مورد جراحی بینی پینوکیویی با ما تماس بگیرید.

می توانید سوالات خود را از دکتر سید رضا عابدین گیلانی متخصص گوش حلق بینی درمورد  عمل جراحی بینی پینوکیویی و چگونگی عمل بپرسید.

برای گرفتن نوبت با شماره های منشی دکتر سید رضا عابدین گیلانی تماس بگیرید.

برچسب ها : جراحی بینی پینوکیویی - اصطلاح بینی پینوکیویی - جراحی بینی

بینی پینوکیویی | اصطلاح بینی پینوکیویی

مطالب پیشنهادی ما:

امروزه برای خرید قطعات یدکی خودرو خود میتوانید با فروشگاه لوازم یدکی که معرفی میکنیم بیشتر آشنا شوید و روی قطعات یدکی ارسالی این فروشگاه حساب باز کنید چرا که در بازار چراغ برق فعالیت دارند و میتوانید درب منزل و یا تعمیرگاه قطعات یدکی خود را تحویل بگیرید چرا که ما این فروشگاه را به رسمیت میشناسیم برای خرید لوازم یدکی تخصصی مزدا میتوانید وارد لینک فروشگاه شوید.


نمایندگی فروش مانیتور تصویری خودروهای ایرانی و خارجی با ضمانت 1 ساله ضبط تصویری,ارزان ترین و با کیفیت ترین مانیتور تصویری با ضمانت تعویض یک هفته ای ضبط تصویری