معرفی : بهترین دکتر دندانپزشکی در تهران

عمل بزرگ کردن بینی | عوارض عمل بزرگ کردن بینی

دکتر گیلانی - جراح گوش حلق بینی

جراحی بزرگ کردن بینی برای کسانی انجام می شود که از لحاظ تنفسی دچار مشکل  یا بینی آنها خیلی کوچک است و تناسبی با صورتشان ندارد. در بیشتر موارد کوچک بودن بیش از اندازه بینی به دلیل عمل های جراحی قبلی می باشد. در عمل بینی باید توجه شود که بینی بیش از حد کوچک نشود و نسبت به ابعاد صورت تناسب داشته باشد.

جراحی بزرگ کردن بینی در واقع به این معنی نیست که بینی بیش از حد بزرگ شود؛ در عمل بزرگ کردن بینی و عمل جراحی بینی باید به تناسب بینی نسبت به ابعاد صورت فرد توجه شود. این جراحی با استفاده از پیوند غضروف انجام می شود. به اینگونه که در از نقاط دیگرمانند غضروف پشت گوش و قسمت های دیگر غضروف برداشته و به بینی پیوند زده می شود.

*افزایش ارتفاع بینی

در واقع افزایش ارتفاع بینی همان عمل بزرگ کردن بینی می باشد. با برداشتن غضروف از نقاط دیگر بدن و پیوند آنها به بینی افزایش ارتفاع بینی انجام می شود. افزایش ارتفاع بینی به دو دلیل بیش از حد کوچک بودن بینی و رفع اختلالات تنفسی انجام می شود.

*پیوند غضروف به بینی

در جراحی بینی ، پیوند غضروف به بینی به دلیل افزایش ارتفاع بینی انجام می شود. اکثر افراد به دلیل عمل های جراحی قبلی، دلایل ژنتیکی، ضربه خوردن و اختلالات تنفسی پیوند غضروف به بینی را انجام می دهند. به دلیل انعطاف پذیر نبودن استخوان و جذب شدن آن، پیوند غضروف دربینی نسبت به استخوان دارای اولویت می باشد.

در جراحی بینی جراح از غضروف خود فرد برای پیوند غضروف به بینی استفاده شود. بهترین منبع برای پیوند غضروف بینی، غضروف های پشت گوش می باشد. زمانی که از غضروف پشت گوش برای پیوند غضروف به بینی استفاده می شود در ظاهر گوش تغییری ایجاد نمی شود و بر در سیستم شنوایی هیچ اختلالی ایجادنمی کند.

عوارض پیوند غضروف به بینی

در جراحی بینی ، عفونت یکی از عوارض پیوند غضروف به بینی می باشد. در بینی هایی که از غضروف مصنوعی برای افزایش ارتفاع استفاده شده است با گذشت زمان در بینی عفونت شدید ایجاد می شود و احتمال اینکه غضروف از پوست بینی بیرون بزند وجود دارد . از دیگر عوارض پیوند غضروف به بینی پس از گذشت زمان جذب بدن شود و بینی به حالت اول خود بازگردد. معمولا زمانی که برای پیوند غضروف به بینی از بدن خود فرد غضروف برداشته شود این مشکل بوجود نمی آید.

مراقبت های بعد از عمل بزرگ کردن بینی

 مراقبت های بعد از عمل بزرگ کردن بینی می تواند به  بهبود نتیجه پیوند بینی کمک بسیاری کند.
1- روز عمل جراحی از رانندگی بپرهیزید.
2- برای خوابیدن سر از بدن بالاتر بوده و مواظب باشید به بینی در زمان خواب فشار وارد نشود.
3- از نوشیدن مایعات با استفاده از نی بپرهیزید.
4- از انجام کارهای سنگین بپرهیزید.
5- در روز عمل جراحی بزرگ کردن بینی از خوردن میوه های اسیدی بپرهیزید.
6- باید مواظب بود به بینی ضربه ای وارد نشود.
7- تا دوماه بعد از عمل بزرگ کردن بینی از ورزش های آبی بپرهیزید.
8- از کشیدن سیگار و مصرف مشروبات الکلی خودداری شود.

هزینه عمل بزرگ کردن بینی

در مورد هزینه عمل بزرگ کردن بینی مشخص نیست  و به عوامل زیادی بستگی دارد. زمانی که عمل بزرگ کردن بینی جنبه ی درمانی داشته باشد ممکن است شامل بیمه های مختلف قرار گیرد. از جمله عواملی که به هزینه جراحی  بزرگ کردن بینی تاثیر دارند می توان به نوع بینی و مقدار کوچک بودن آن، دستمزد مشخص شده پزشک، تیم بی هوشی ، دستمزد دستیاران پزشک و هزینه های بیمارستان اشاره کرد.

برچسب ها : عمل بزرگ کردن بینی - هزینه عمل بزرگ کردن بینی - عوارض عمل بزرگ کردن بینی - جراحی بزرگ کردن بینی

عمل بزرگ کردن بینی | عوارض عمل بزرگ کردن بینی

مطالب پیشنهادی ما:

امروزه برای خرید قطعات یدکی خودرو خود میتوانید با فروشگاه لوازم یدکی که معرفی میکنیم بیشتر آشنا شوید و روی قطعات یدکی ارسالی این فروشگاه حساب باز کنید چرا که در بازار چراغ برق فعالیت دارند و میتوانید درب منزل و یا تعمیرگاه قطعات یدکی خود را تحویل بگیرید چرا که ما این فروشگاه را به رسمیت میشناسیم برای خرید لوازم یدکی تخصصی مزدا میتوانید وارد لینک فروشگاه شوید.


نمایندگی فروش مانیتور تصویری خودروهای ایرانی و خارجی با ضمانت 1 ساله ضبط تصویری,ارزان ترین و با کیفیت ترین مانیتور تصویری با ضمانت تعویض یک هفته ای ضبط تصویری