معرفی : بهترین دکتر دندانپزشکی در تهران

شستشوی بینی بعد از عمل جراحی | اهمیت شستشوی بینی بعد از عمل جراحی

دکتر گیلانی - جراح گوش حلق بینی

شستشوی بینی بعد از عمل بینی یکی از نکات ضروری است. هنگام خونریزی های بعد از عمل بینی لخته های خون سوراخ های بینی را پر می کنند و بینی مسدود می شود. این امر هم بر روی ظاهر و هم بر عملکرد تنفس تاثیر منفی می گذارد. 

هنگام عمل جراحی زیبایی بینی جراح از بخیه های غیر جذبی استفاده شود و بیمار موظف است برای جلوگیری از عفونت و ایجاد بوی بد در بینی به طور مرتب از سرم شستشوی بینی بعد از جراحی استفاده کند و بینی خود را بشوید.


یکی از عواملی که بعدازجراحی بینی باید رعایت کنید ،استفاده از سرم شستشوی بینی سدیم کلراید می باشد که بعد ار جراحی بینی باعث کاهش تورم بینی و این کار با تخلیه نمودن لخته های خون و ترشحات آن باعث رفع گرفتگی بینی می گردد.

-بعد از عمل در روزهای اول برای برداشتن لخته های خشک شده خون ،در داخل بینی و زخم های بیرونی، از گوش پاک کن یا وسایل مشابه آن که با سرم نمکی خیس شده باشند استفاده می شود.

-تعدادی از جراحان برای لخته های سفت که روی بخیه های زخم بیرون بینی بسته شده است و کندن آنها با زور باعث باز شدن زخم شود ازمحلول رقیق شده پراکسید هیدروژن استفاده می کنند.

-در اصل جراح احتمال خونریزی از بینی را می دهد درصورتی که نتوانستید با جراح تماس داشته باشید خودتان برای چند روز اول دستکاری داخل بینی را انجام ندهید.

-پس از پاک کردن اولیه، در 2تا 3 هفته بعدی ، برای شستشوی بینی بعد از عمل جراحی  ازقطره ها یا اسپری های سالین بینی که حاوی سرم نمکی است به دفعات در طول روز استفاده می شود که این محصولات باعث مرطوب شدن و تمیز شدن ناحیه و جلوگیری از جمع شدن مجدد خون و خشک شدن آن در بینی می شوند.

- هفته اول تا دوم بعد از جراحی پس از هر بار تمیز کردن زخمها ، پماد موپروسین یا جنتامایسین استریل چشمی با کمک گوش پاک کن به داخل بینی و روی زخم های بیرونی آن مالیده می شود .بهتر است که تنها در مدت زمان توصیه شده بوسیله جراحتان مصرف شود که همان 1 تا 2 هفته اول بعد از عمل و روزانه حداکثر هر 8 ساعت یکبار است.

-وقتی که  2 تا 3 هفته و وقتی ترمیم اولیه بافتها صورت گرفت، از شستشوی بینی با سرم نمکی بوسیله سرنگ استفاده می شود که برای انجام آن آموزش لازم به بیمار داده می شود و در شروع ، در فواصل هر 4 تا 6 ساعت انجام می شود و به تدریج از دفعات آن کاسته می شود.

انواع پوارها، بطری ها و ظروف مخصوص شستشوی بینی  بعداز عمل جراحی بینی در حال حاضر به بازار آمده و در داروخانه ها در دسترس اند.

 

باید برای شستشوی بینی بعداز عمل جراحی ، بهتر است 3 هفته از عمل جراحی گذشته باشد. در سه هفته اول، استفاده از قطره های بینی کفایت می کند.

برای تهیه سرم شستشوی ایزوتونیک بینی به اندازه یک نصف قاشق چایخوری نمک را در داخل یک لیوان آب جوش حل کنید و چند دقیقه صبر کنید تا آب، ولرم شود. به همین راحتی سرم شستشو ساخته اید.


نحوه شستشوی بینی بعد از عمل بینی بعد از یک هفته از انجام عمل جراحی بینی می باشد و در هفته اول جراحی ، شستشو بینی بعد از عمل بینی با استفاده از قطره چکان یا اسپری بینی انجام می شود.شستشو بینی بعد از جراحی بینی با سرم شستشو باعث کاهش ورم مخاط داخل بینی و خارج شدن لخته‌های خون و ترشحات داخل بینی شده و سبب بهبود تنفس و کاهش گرفتگی بینی خواهد شد .

برچسب ها : شستشوی بینی بعد از عمل جراحی - بررسی نحوه شستشوی بینی بعد از عمل جراحی - اهمیت شستشوی بینی بعد از عمل جراحی - بهترین شستشوی بینی بعد از عمل جراحی

شستشوی بینی بعد از عمل جراحی | اهمیت شستشوی بینی بعد از عمل جراحی

مطالب پیشنهادی ما:

امروزه برای خرید قطعات یدکی خودرو خود میتوانید با فروشگاه لوازم یدکی که معرفی میکنیم بیشتر آشنا شوید و روی قطعات یدکی ارسالی این فروشگاه حساب باز کنید چرا که در بازار چراغ برق فعالیت دارند و میتوانید درب منزل و یا تعمیرگاه قطعات یدکی خود را تحویل بگیرید چرا که ما این فروشگاه را به رسمیت میشناسیم برای خرید لوازم یدکی تخصصی مزدا میتوانید وارد لینک فروشگاه شوید.


نمایندگی فروش مانیتور تصویری خودروهای ایرانی و خارجی با ضمانت 1 ساله ضبط تصویری,ارزان ترین و با کیفیت ترین مانیتور تصویری با ضمانت تعویض یک هفته ای ضبط تصویری