معرفی : بهترین دکتر دندانپزشکی در تهران

جراحی فک و صورت | عمل فک

دکتر گیلانی - جراح گوش حلق بینی

معمولاً افرادی که دارای مشکلات فک هستند به جراحی فک و طراحی لبخند نیاز دارند. البته این موضوع همیشگی نیست زیرا ممکن است که فقط نیاز به عمل فک باشه. قرار نداشتن فک ها بر یکدیگر تنها به زیبایی ظاهری و عدم وجود آن ختم نمی شود.

علت جراحی فک به این خاطر است که لب ها به طور مناسب بر روی یکدیگر  قرار نمی گیرند و صورت نیازمند اصلاح طرح لبخند در قسمت لثه می باشد.این جراحی که به علت نا میزان بود تقارن فک که ممکن است برای تنفس افراد مخصوصاً در هنگام خواب دچار مشکل باشد توصیه میشود  و گاهی نیز به دلیل شل شدن دندان ها نیاز مند استفاده از مزایای جراحی فک باشد.

جراحی فک بهترین روش برای میزان کردن و منظم کردن فرم صورت در هنگلم مشکلی فک در صورت میباشد.

توصیه میشود که جراحی فک پس از توقف رشد یعنی در حدود سنین 14 تا 16 سالگی برای خانم ها و 17 تا 21 سالگی برای آقایان انجام شود . در صورتی که بیمار به هر یک از شرایط زیر دچار بود، باید جراحی فک انجام دهد.


عوامل ایجاد شده برای جراحی فک

1-مشکلات بایت ناشی از ساختار استخوان فک که با جراحی می توان این عارضه را برطرف کرد جراحی فک ایراداتی مانند:اوربایت ، آندربایت ، کراس بایت ، اُپن بایت را نیز برطرف می کند.

2-ایجاد انحراف، به علت جلو یا عقب بودن فک که زمانی صورت میگیرد که فک بالا و پایین با هم تقارن ندارند، در واقع استخوان در یکی از آن دو بیش از دیگری رشد کرده است.

3- ضربه یا صدمه درصورت بروز حادثه به صورت که در این مواقع در صورتی که استخوان فک شکسته شده و یا طی حادثه ورزشی، تصادف و غیره به دندان ها و لثه ها آسیب وارد شود، عمل جراحی فک بهترین گزینه برای برگرداندن عملکرد فک و تقارن چهره می باشد.

4-درد کهنه در استخوان فک در واقع این مفصل گیجگاهی فکی (TMJ) بین فک بالایی و پایینی قرار دارد. شما می توانید برای بررسی  این مفصل را با قرار دادن یک انگشت روی گوش و همزمان باز کردن دهان آن را حس کنید. حرکتی که احساس می کنید باید متناوب و بدون خلل باشد. در صورتی که فک  قفل شده و یا با باز کردن زیاد دهان احساس درد می کنید، این امکان وجود دارد که دچار اختلال مفصل گیجگاهی فکی شده باشید که در برخی مواقع موجب تورم و تضعیف بافت های اطراف می شود.

5-تومور ها و کیست های فک ، در حقیقت فک و دهان از بافت های مختلفی تشکیل شده اند که شامل بافت عضله، استخوان، غدد و مخاط می باشند. این موضوع باعث می شود که تا  فک ها بیش از سایر بخش های بدن در خطر تشکیل تومور و کیست قرار داشته باشند، خصوصا اگر بیمار سیگار یا الکل مصرف کند. در صورتی که  تومور ها درون یا اطراف استخوان فک رشد کنند، باید برای جلوگیری از مشکلاتی همچون : مال اکلوژن و نافرمی فک ها هر چه زودتر آنها را با جراحی خارج کرد.

مراحل انجام عمل جراحی فک

در وهله اول باید شرایط خاص هر بیمار را در نظر گرفت ، زیرا جراحی فک عملی طولانی و بسیار دقیق می باشد. دلیل این جراحی گستردگی آن است که نه تنها استخوان فک بلکه باید از عملکرد و ارتباط صحیح آن با دندان ها و سایر اعضای صورت اطمینان پیدا کنند و به اصلاح فک بپردازند . در صورتی که یکی از اعضای صورت درست کار نکند، می تواند مشکلات جدی تری به وجود آورد.

برای انجام این گونه جراحی ها در ابتدا بایدبه دنبال  بهترین جراح فک و صورت و بعد از آن مشاوره کردن می باشد. طی این جلسه جراح بیمار را معاینه می کند و مشخص می کند که آیا جراحی برای او لازم است یا نه. در مراحل بعد گرفتن عکس های ایکس ری از فک می باشد تا مدلی سه بعدی و حقیقی  فک را تهیه کنند. پزشک از این مدل برای مشخص کردن چگونگی عمل جراحی فک استفاده می کند تا روز جراحی از نحوه دقیق انجام کار خود اطلاع داشته باشد. زمان انجام جراحی فک، از روز مشاوره تا زمان بهبودی بعد از عمل، حدود چندین ماه طول می کشد.

هزینه جراحی فک

البته باید منذکر شویم که هزینه جراحی‌ فک به عوامل زیادی بستگی دارد. این عوامل ممکن است شامل د: محل انجام جراحی، مهارت جراح، شدت اختلالات فک، هزینه بیهوشی و داروهای تجویز شده، هزینه ی نهایی را برای بیمار تعیین می کند.  توجه داشته باشید در صورتی که بخواهید اطلاعات دقیق تری از هزینه جراحی فک داشته باشید حتماً نیاز است به پزشک مراجعه کنید تا معاینه شوید ، پزشک بعد از معاینه و بررسی وضعیت شما می توانید اطلاعات دقیقی به شما دهد .


برچسب ها : جراحی فک - جراحی زیبایی فک - عمل فک - درباره جراحی فک

جراحی فک و صورت | عمل فک

مطالب پیشنهادی ما:

امروزه برای خرید قطعات یدکی خودرو خود میتوانید با فروشگاه لوازم یدکی که معرفی میکنیم بیشتر آشنا شوید و روی قطعات یدکی ارسالی این فروشگاه حساب باز کنید چرا که در بازار چراغ برق فعالیت دارند و میتوانید درب منزل و یا تعمیرگاه قطعات یدکی خود را تحویل بگیرید چرا که ما این فروشگاه را به رسمیت میشناسیم برای خرید لوازم یدکی تخصصی مزدا میتوانید وارد لینک فروشگاه شوید.


نمایندگی فروش مانیتور تصویری خودروهای ایرانی و خارجی با ضمانت 1 ساله ضبط تصویری,ارزان ترین و با کیفیت ترین مانیتور تصویری با ضمانت تعویض یک هفته ای ضبط تصویری